fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Stephania erecta (mugul)

20.00

 
Stefaaniad pärinevad Australaasiast, eriti Indohiina riikidest ning nad kasvavad lubjakivises pinnases hooajaliselt. Taimed armastavad väga läbilaskvat, liiva-kiviklibust mullasegu, täispäikeselist kasvukohta, mis teeb neist eriti head päikeselise aknalaua taimed. Mõõdukas kastmine! Vähene kastmine kasvuajal ei tähenda, et taime võiks jätta pikemaks ajaks hooleta – sellisel juhul võib ta vabalt lehed maha visata ja juured kaotada ning juurutamist tuleks alustada otsast. Suvel võib neid kasvatada kasvuhoones või õues päikeselises kohas, jälgides seejuures, et liigne niiskus neile viga ei tee. Stephania erecta mugulaid müüaksegi nii – ilma lehtede ja juurteta, justnagu kartulid. Kuna nende kasvuperiood hakkab kevadel, siis võib nad talvel küll mulda pista, kuid kasta tuleks tagasihoidlikult. Kevadise kasvuperioodi alguses pakkuda enam vett ja ka kerge õhuniiskuse tõus ei tee paha. Kui mugulal pole veel juuri, siis edukaks juurdumiseks võib ta panna terraariumisse, katta pealt kilekotiga (kindlasti õhuavadega!) või asetada talle peale klaaskuppel. Igal juhul on tegemist väga pilkupüüdva ja jututeemat pakkuva taimega, mille populaarsus peaks just 2021. aastal olema haripunktis.

8 cm mugul Hind: 32,00 Lisa ostukorvi

Toote detailid

Eesti nimi Stefaania
Ladina nimi Spethania erecta
Lehestiku värv roheline
Lisainfo
Kuiva armastav
Lehtdekoratiivne
Müügisuurus 6 cm mugul
Tingimused Päikeseline koht, hea drenaažiga muld
Kasvukõrgus lehed kuni 50 cm
Kastmine Kasvuperioodil regulaarne, puhkeajal napp
Sünonüüm Stephania pierrei
Haigused, kahjurid Ohustab villtäi
Ostan

Kirjeldus

Stefaaniad pärinevad Australaasiast, eriti Indohiina riikidest ning nad kasvavad lubjakivises pinnases hooajaliselt. Taimed armastavad väga läbilaskvat, liiva-kiviklibust mullasegu, täispäikeselist kasvukohta, mis teeb neist eriti head päikeselise aknalaua taimed. Mõõdukas kastmine! Vähene kastmine kasvuajal ei tähenda, et taime võiks jätta pikemaks ajaks hooleta – sellisel juhul võib ta vabalt lehed maha visata ja juured kaotada ning juurutamist tuleks alustada otsast.

Suvel võib neid kasvatada kasvuhoones või õues päikeselises kohas, jälgides seejuures, et liigne niiskus neile viga ei tee.

Stephania erecta mugulaid müüaksegi nii – ilma lehtede ja juurteta, justnagu kartulid. Kuna nende kasvuperiood hakkab kevadel, siis võib nad talvel küll mulda pista, kuid kasta tuleks tagasihoidlikult. Kevadise kasvuperioodi alguses pakkuda enam vett ja ka kerge õhuniiskuse tõus ei tee paha. Kui mugulal pole veel juuri, siis edukaks juurdumiseks võib ta panna terraariumisse, katta pealt kilekotiga (kindlasti õhuavadega!) või asetada talle peale klaaskuppel.

Igal juhul on tegemist väga pilkupüüdva ja jututeemat pakkuva taimega, mille populaarsus peaks just 2021. aastal olema haripunktis.

NB! Pilt on illustreeriv!

Back To Top