fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Sansevieria zeylanica

16.60

Havisaba on väga populaarne toataim, sest ta on ülimalt vähenõudlik: kannatab nii pimedat kasvukohta kui ka vähest kastmist. Pärit on havisabad Aafrikast. Havisaba on väga pikaealine taim, normaalsete kasvutingimuste puhul võib taim kasvada mitmekümne aasta vanuseks.

Ta on tundlik ülekastmisele, mille tulemusena taime lehed muutuvad kollaseks ja hakkavad mädanema. Kõige paremini näitavad taime tervist tema lehed: kui 40-50cm taimel on korralik toonus ja toestust lehed ei vaja, on temaga kõik korras. Ümber tuleks teda istutada alles siis, kui uute võrsete jaoks enam potis ruumi pole või kui juured on kasvades poti ära lõhkunud.

Taimele meeldib valge kasvukoht, aga samas ei juhtu ka midagi hullu, kui ta vähese valgusega hakkama peab saama. Vähese valguse korral kasvab taim lihtsalt oluliselt aeglasemalt. Havisaba vajab sooja ruumi, temperatuur ei tohiks langeda alla 15 kraadi. Soodsate tingimuste korral tekib havisabale ka kena õrn oks, mis kannab väikeseid valgeid õisi.

Ostan

Kirjeldus

Eesti nimi Tseiloni havisaba
Ladina nimi Sansevieria zeylanica
Lehestiku värv Roheline
Värvus Roheline
Kasvukõrgus pott 12 cm, h 40 cm
Õie värv
Valge
Kastmine Kasta tuleb havisaba mõõdukalt – talvel võiks kasta vaid kord kuus, suvel lasta kord kolme nädala jooksul, kui ülemine mullakiht on ära kuivanud. Kastmisel tuleb jälgida, et poti alla vett ei jääks.
Väetamine Väetada tuleks taime harva
Back To Top