fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Sansevieria trifasciata ‘Futura Superba’

15.00

Havisaba on väga populaarne toataim, sest ta on ülimalt vähenõudlik: kannatab nii pimedat kasvukohta kui ka vähest kastmist. Pärit on havisabad Aafrikast. Sort laurentii tunnuseks on kollased ääred taime lehel. Taime lehed võivad kasvada rohkem kui meetri pikkuseks, sellisel juhul on vaja neid ka toestada, soovitavalt siis kas puidust või metallist ümara võrega.

Havisaba on väga pikaealine taim, normaalsete kasvutingimuste puhul võib taim kasvada mitmekümne aasta vanuseks.

Taim on tundlik ülekastmisele, mille tulemusena taime lehed muutuvad kollaseks ja hakkavad mädanema. Kõige paremini näitavad taime tervist tema lehed: kui 40-50cm taimel on korralik donus ja toestust lehed ei vaja, on temaga kõik korras. Ümber tuleks teda istutada alles siis, kui uute võrsete jaoks enam potis ruumi pole või kui juured on kasvades poti ära lõhkunud.

Taimele meeldib valge kasvukoht, aga samas ei juhtu ka midagi hullu, kui ta vähese valgusega hakkama peab saama. Vähese valguse korral kasvab taim lihtsalt oluliselt aeglasemalt. Havisaba vajab sooja ruumi, temperatuur ei tohiks langeda alla 15 kraadi. Soodsate timgimuste korral tekib havisabale ka kena õrn oks, mis kannab väikeseid valgeid õisi.

Võrreldes Laurentiiga on Superbal laiem leht ning ta võib kasvada isegi pikemaks, ehkki kasv on havisabadel aeglane.

Ostan

Kirjeldus

Eesti nimi Kolmevöödiline havisaba
Ladina nimi Sansevieria trif. Futura Superba
Lehestiku värv roheline, kollase servaga
Mõõdud võib kasvada kuni 1,5 meetri pikkuseks
Müügisuurus erinevad
Tingimused Vähenõudlik taim, asetada poolvarjulisse kohta, saab hakkama ka hämaras
Värvus Rohelisekirju
Kõrgus, laius
Kastmine Kasta tuleb havisaba mõõdukalt – talvel võiks kasta vaid kord kuus, suvel lasta kord kolme nädala jooksul, kui ülemine mullakiht on ära kuivanud. Kastmisel tuleb jälgida, et poti alla vett ei jääks.
Väetamine väeta pigem harva
Back To Top