Logi sisse

Sulge
%

Philodendron “Pink Princess”

PhiloPinkP12/30

60.00

Laost otsas

Toote andmed

Kõigist ihaldusväärsetest taimedest on Pink Princess kindlasti üks enim tahetud taimi maailmas. Mõned aastad tagasi sai „printsessi-maania“ alguse sotsiaalmeediast ning on sellest ajast saadik kergitanud taime väärtust nii kollektsionääride kui tavaliste toalillekasvatajate silmis.

Taime välimus -  pronksikarva tumerohelised lehed mullinätsukarva roosade laikudega on lihtsalt nii eriline.

See pole aga otsene põhjus, miks taim nii haruldane on. 70ndatel aretama hakatud hübriid kasvatati kokku kahest erinevast filodendronist – roosad laigud on tegelikkuses geneetiline mutatsioon, umbes nagu albiinokasukaga lõvi. Seega saab uusi kasve lõigata vaid nendelt emataimedelt, millel esineb rohkelt mutatsiooni ja uute taimede kasvatamine võtab seetõttu rohkelt aega ja hoolt. 

Vaatamata erilisele ja kallile olemusele pole aga taime kasvatamine kodustes tingimustes sugugi keeruline. Ta vajab kasvamiseks suhteliselt valgusküllast kohta, aga mitte otsest päikest. Piisava valgusega kasvukohas saavutab vanem taim sügavpronksja lehetooni ja ka roosa variegatsioon muutub veidi tumedamaks.

Mullasegu võiks sisaldada rohkelt vermikuliiti, isegi orhideemulda. Kasvades peaks talle pakkuma ka tuge, kuna filodendronid on siiski võhalised ja armastavad ronida.

LIMITEERITUD KOGUS!

Mõõtmed 50 cm

Oluline teada
0
    0
    Sinu ostukorv Sulge ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi