fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Peperomia argyreia

14.00

Peperoomiad (Peperomia) on toredad troopikataimed pipraliste sugukonnas. Peperoomiaid tuntakse kogu maailmas 1600 liiki. Kõige rohkem leidub neid troopilises Ameerikas, aga ka Austraalias, Madagaskaril, Aafrikas ja Aasias. Peperoomiad kasvavad looduses sageli epifüüdi ehk pealistaimena puude võrades. Tänu vett säilitavale koele lehes ei vaja peperoomia ka potitaimena sagedast kastmist. Peperoomia eri liikide lehed on varrel kas ühekaupa, vastakuti või mitmekaupa männases. Toataimena kasvatatakse vähemalt sadat liiki. Meilgi on populaarsed ja vähenõudlikud taimed Brasiiliast pärit keerdlehine peperoomia (P. caperata), talbjas peperoomia (P. clusiifolia), tömbilehine peperoomia (P. obtusifolia) ja troopilisest Ameerikast pärit hõbedaste triibuliste lehtedega sebrapeperoomia (P. argyreia).

Peperoomiad on vähe-nõudlikud taimed. Nad lepivad valge või poolvarjulise kohaga. Otsese ereda suvise päikesekiirguse eest vajavad nad kaitset.  Sobib temperatuur +18…+23˚C. Tihedalehistele taimedele ei ole hea kastmisvett kallata lehtede vahele. See võib põhjustada lehemädanikesse nakatumist. Peperoomiad õitsevad üsna sageli ka kodustes tingimustes.

Ostan

Kirjeldus

Eesti nimi Sebrapeperoomia
Ladina nimi Peperomia argyreia
Müügisuurus pott 12 cm, h 25 cm
Värvus Mitmevärviline
Kasvukõrgus K 30 cm / L 20 cm
Õie värv
Valge
Õitsemine Korduvalt õitsev
Kastmine Kasta regulaarselt, kuid väldi kastmisvigu – nii mullapalli läbivettimist kui ärakuivamist. Suvel on taime veevajadus suurem, talvel väiksem.
Back To Top