Logi sisse

Sulge

Monstera standleyana

product-5044

29.00

Laost otsas

Toote andmed

Kesk-Ameerikast pärineva kauni kirju Monstera standleyana albo lehtedel on kollakas-kreemine variatsioon ning just seepärast teda armastatakse. Taim tahab ronida mööda tuge ning talle on selleks mõistlik pakkuda kookosposti või samblaposti.

Tema kasv ja lehesuurus sõltub paljuski tingimustest. Hea hajusvalgusega on kasv kiirem ning leht lopsakas. Kindlasti tuleks teda eemal hoida kõrvetavast keskpäevapäikesest. 

Monstera standleyana (tuntud ka kui Philodendron Cobra) vajab kergelt niisket ja hästi läbilaskvat mulda, võib isegi kasutada kaktusemulda. Ülekastmine päädib juuremädanikuga, seega tuleks jälgida, et potialusele ei jääks seisvat vett ja taim saaks kastmiste vahepeal korralikult taheneda. Samuti võib teda edukalt kasta altpoolt, asetades kasvupoti jalgupidi mõneks ajaks vette, kuni muld vajamineva niiskuse kätte saab.

Kasvuks on sobilik tavaline toatemperatuur, vältima peaks suuri kõikumis, külma tuuletõmmet ja ventilatsiooniseadmete lähedust. Kui toaõhk muutub talvel liiga kuivaks, tasub taime ümber õhuniiskust suurendada - pritsi, aseta poti alla kergkruusaga taldrik või kasuta õhuniisutajat.

Oluline teada
0
    0
    Sinu ostukorv Sulge ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi