fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Euphorbia tirucalli

63.00

Põõsasjas sukulent, mis on küll väga dekoratiivne, kuid mille mahl võib põhjustada tõsist põletust ning parem on hoida taim laste ja koduloomade ulatusest väljas. Samuti võiks tema ümber istutamisel kanda kindaid ning jälgida, et taime mahl ei satuks limaskestadele.

Eesti keeles on taimel põnev nimi – kütus-piimalill. Sellel on oma põhjus. Väidetavalt võib temast toota kütteõli – lausa 10-50 barrelit aakrist! Sellise idee pakkus eelmise sajandi 60ndalet välja Ameerika boikeemik ja nobelist Melvin Calvin. Üldse on see taim üks põnevamaid piimalilli, mida mitmetes kultuurides (India, Malaisia, Brasiilia jt) peetakse hoopiski tervendavaks taimeks ning väidetavalt kasutatakse seda astma, hambavalu, reuma ja isegi vähi ravimiseks. Taime uurinud teadlased on tõestanud aga vastupidist, taime mahlas on aineid, mis pärsivad immuunsust ning võivad tekitada lümfoomi, seega ei maksa seda loodusravis kasutada. Seda enam, et loomade jaoks võib kütus-piimalille mahla sattumine organismi põhjustada surma.

Ostan

Kirjeldus

Eesti nimi Kütus-piimalill
Ladina nimi Euphorbia tirucalli
Lehestiku värv
Mõõdud
Müügisuurus h 80 cm, pott 24 cm
Tingimused päikeseline koht, hea drenaažiga muld
Värvus Roheline kuni oranž
Kõrgus, laius
Kastmine Kastmine hoida korrapärasena – talveperioodil 1-2 kord kuus, suvel võib kasta ka 2 korda kuus väheke, kui on väga päikeselises kohas.
Väetamine
Back To Top