fbpx skip to Main Content
Roheline elu
Soodus

Ensete ventricosum (Musa maurelli) UUS!

110.00 104.50

Suur punaste lehtedega rohttaim, mis meenutab banaani (ja on ka banaani sugulane) pärineb Ida-Aafrikast ja on toiduks paljudele etiooplastele.

Taim võib kasvada 9 meetriseks, kuid seda vaid ideaalsetes tingimustes ning tema lehelabad on võimsad, purpurvarjundiga ning kuni 3 meetrit pikad ja meeter laiad.

Abessiini banaan, nagu teda ka kutsutakse, vajab kasvamiseks päikeselist paika, talvel on ka poolvarjuline koht sobiv. Suvel võib tõsta õue, aga minimaalne temperatuur peaks siiski jääma 12 kraadi piiresse.

Kasvuperioodil kasta rikkalikult, muld ei tohi kunagi läbi kuivada! Ka väetada võib teda kasvuperioodil rohkelt, sest banaanid on näljased taimed. Mullasegu peaks olema läbilaskev, liiva ja kompostisegune ning hea on taime igal aastal ümber istutada.

Abessiini banaani lehtedele ja tihkele rohtsele leherootsule, mis on muide söögiks kõlbulikud, omistatakse Etioopias rohkelt raviomadusi. See olevat hea maksaprobleemide ja hepatiidi korral ning kui naistel peaks rasedus katkema, siis leevendavat see nurisünnitusest tulenevaid vaevusi. Teaduslikke viiteid sellele küll ei leia.

Ostan
Back To Top