fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Chlorophytum comosum “Variegatum”

7.40

Mõne inimese, eriti selle, kes on sündinud enne 90ndaid paneb tups-rohtliilia ilmselt õlgu võdistama. 80ndail, kui  toataimede valik piirdus kolme-nelja taimega, oli tups-rohtliilia hitt. Ja õigusega!

Tänapäeval räägime lisaks taimede ilule ka nende fuktsionaalsusest ning palju on tehtud katseid taimede õhupuhastamise võime määramiseks.  NASA teadlaste tulemused on vägagi huvitavad ning parima õhupuhastaja kuldmedal kuulub seejuures just sellele armsale taimele.

Eksperimendid on näidanud, et köögis piisab ühest tups-rohtliilia taimest, et puhastada ära gaasipliidi kasutamisest tekkivad saasteained. Samuti on ta võimeline ööpäeva jooksul hakkama saama peaaegu 80 protsendi patogeense mikroflooraga.

Mida rohkem on eluruumides sünteetilisi materjale (põranda- ja seinakatted, mööblikatted jne), seda rohkem võiks seal olla ka tups-rohtliiliaid. On leitud sedagi, et taimed teevad puhastustööd isegi paremini kui tehnilised seadeldised. Tasub märkida, et kui enamik õhku puhastavaid taimi on koduloomadele mürgised, siis tups-rohtliilia seda ei ole.

Tups-rohtliilia on üks tavalisemaid ja kergesti hooldatavamaid toalilli. Ta talub isegi halba kohtlemist, kuid õigesti hoituna kasvab lopsakaks ja uhkeks ripptaimeks. Tups-rohtliilia armastab valgust, kuid mitte otsest päikesekiirgust. Üsna hästi kasvab taim ka põhjapoolsel aknal. Hämaras aga kaotavad triibuliste lehtedega taimed oma triibud. Kuid just triibulisi taimi eelistatakse nende dekoratiivsuse tõttu enim kasvatada.

Rohtliilia ei ole eriti pikaealine taim ja vajaks iga paari-kolme aasta tagant uuendamist. Tehke seda näiteks puhma jagamise teel või kasutades tütartaimi või juuremugulaid.

Aseta taim kasvama amplisse või riiulile, et tema lehed ja väikesed järeltulijad saaksid kenasti allapoole rippuda.

Ostan

Kirjeldus

Eesti nimi Tups-rohtliilia
Lehestiku värv Rohelise-valgekirju
Müügisuurus Pott 12 cm, h 30 cm
Tingimused Hele kasvukoht, aga vältida otsest päikest!
Kastmine Kord nädalas või vastavalt kasvukohale, mitte lasta läbi kuivada
Väetamine
Back To Top