fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Brighamia insignis

32.40

Havai palmi kasvatamine võib olla suhteliselt lihtne, kui arvestada paari olulist detaili. Kasvu poolest meenutab see taim palmi  ehhki ta seda ei ole – ta kasvatab oma lehestiku tüve tippu ning viskab alumised vananenud lehed maha. Uued lehed moodustuvad aastaringselt, aga kui kasvutingimused muutuvad ootamatult, võib ta lehed sootuks maha visata. Need kasvavad aga paari nädala jooksul uuesti tagasi, seega pole mureks põhjust. Väga oluline on teada, et Brighamia Insignisel on erinevalt enamikest taimedest vastupidine kasvu-puhkeperiood. See tähendab, et ta kasvab talvel ja puhkab suvel.  Talvel tahab see taim lõunapoolset aknaäärset kohta ja saab hakkama ka vähema valgusega ja vähema temperatuuriga. Suvekuudel vajab ta aga kuuma päikese eest varju või muidu võib ta oma lehed maha visata. Siiski peab arvestama, et ta tahab palju valgust! Tema õied on lõhnavad, ilmuvad algul valgetena, kuid muutuvad peatselt päikesekollasteks. Havail on tavaks kasutada teda pulmades, mis pidavat noorpaarile õnne tooma.

Optimaalne temperatuur on 18-25 kraadi. Havai palmi tüvel on kaktuse omadused – see kogub vett ning seepärast võib ta olla “joomata” lausa 6 nädalat, ilma et ära sureks. Ideaalne taim neile, kes on sageli kodust ära!

Ostan

Kirjeldus

Eesti nimi Tore vulkaanikell (Havai palm)
Ladina nimi Brighamia insignis
Lehestiku värv roheline
Mõõdud
Müügisuurus h 40 cm, pott 12 cm, koos ümbrispotiga
Tingimused hele kasvukoht
Värvus Roheline
Kõrgus, laius
Kastmine Ideaalis kasta kord nädalas, enne aga kontrollida – kui pinnas on veidigi niiske, siis lükata kastmist nädala võrra edasi.
Väetamine Oluline igakuiselt väetada, auhinnaks rohke õitsemine!
Back To Top