fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Biophytum sensitivum

11.60

Toote detailid

Eesti nimi Häbelik jäneseleht
Ladina nimi Biophytum sensitivum
Lehestiku värv roheline, hõbejas
Lisainfo
Niiskust armastav
Müügisuurus pott 9 cm, h 9 cm
Tingimused Hele, kuid otsese päikese eest varjatud. Niiske muld ja kõrgem õhuniiskus
Värvus Roheline
Kasvukõrgus kuni 50cm
Õitsemine Korduvalt õitsev
Kastmine muld hoida pidevalt niiske
Haigused, kahjurid ohustab kedriklest
Ostan

Kirjeldus

See eriline taim on väga niiskuslembene, mida võib looduses leida India, Nepaali ja Kagu-Aasia troopilistes osades, kus ta kasvab veekogude (jõgede kallastel, koskede lähistel) lähedal, suuremate puude all. Indias ja Nepalis kasutatakse taime ka ravimtaimena.

Looduslik kasvukoht annab meile tema hooldamiseks palju vihjeid. Õhuniiskus peaks olema võimalikult suur ja muld pidevalt kergelt niiske. Hea on kasta just altpoolt, et vältida mulla läbivettimist.  Valgusolud olgu heledad, aga vältima peab otsest päikesevalgust. Kasta toasooja veega. Väetada võib kasvuperioodil kord paari nädala tagant, ideaalseim on orgaaniline väetis.

Häbelik jäneseleht on üks neist taimedest, mis oma heaolust annab märku lehtede liigutamise teel. Ta on puutetundlik, kui teda silitada, aga samas langetab ööseks lehed madalamale ning hommikul tõstab need jälle kõrgemale, et imeda endasse enam valgust.

Mullasegu peaks olema pigem kerge, milles on kookosturvast, perliiti, vihmaussikomposti.

Jäneselehte paljundatakse seemnete abil ja see on üks huvitav protsess. Võib juhtuda, et taim hukkub pärast seemnete küpsemist, seega on oluline seemned kokku korjata ja uuesti mulda pista, et tagada järeltulev põlv.

Kui taim on õitsenud (õied võivad olla roosad, kollased, valged või oranžid), avanevad seemnekuprad, millest saab eraldada seemned.

Selleks on kaks moodust:

Korja seemned hambatikukesega ettevaatlikult ära enne nende täielikku küpsemist. Aseta need vähesesse vette ja sulge anum pealt kaane või kilega, kuna küpsenud seeme võib anumast välja hüpata. Kui seemned on muutunud tumepunaseks ja vajuvad vee alla, on need küpsenud ja need võib külvata uue taime saamiseks.

Teine võimalus seemneid koguda on panna väike kilekotike (näiteks varunööpidest ülejäävad minigrip kotid) kupra ümber ja kui seemned on valminud takistab kotike nende minemahüppamist.

Sellise põneva „käitumise“ tõttu on taimele antud inglise keeles vahva nimi – Little Living Tree 

Ideaalne terraariumitaim!

Back To Top