Logi sisse

Sulge

Begonia luxurians

BegoLux16/43

26.00

Laost otsas

Toote andmed

Begooniad armastavad valget kuni poolvarjulist kasvukohta, kuid ei taha kõrvetavat päikest. Parim kasvukoht on lääne- või põhjasuunda avaneval aknalaual. Kasvatades begooniaid lõunasuunda avaneval aknalaual, tuleks taimi keskpäevaste kõrvetavate päikesekiirte eest kaitsta.
Kuna begoonia juurekava on nõrk, ei taha taim liigset kastmist ega väetistega liialdamist. Rohkemat kastmist vajavad taimed kevadest sügiseni, kuid kastmiskordade vahel lasta mullapinnal veidi kuivada. Väetada 2-3 korda kuus täisväetise lahusega. Talvel kastetakse tagasihoidlikult, kuid mullapallil ei tohi lasta läbi kuivada. Kastmisvigadele reageerivad begooniad lehtede ja õienuppude mahaviskamisega, läbivettinud mullas kimbutavad mädanikud, mis võivad viia taime hukkumiseni.
Begooniad eelistavad kasvuks kõrgemat õhuniiskust. Liialt kuiva õhuga ruumis leheotsad kuivavad ning õienupud pudenevad, taim kaotab oma dekoratiivsuse. Begooniaid ei maksa asetada küttekehade lähedusse. Piserdamine tõstab õhuniiskust, kuid seda tehes jälgida, et veepiisad langeks taimele peene uduna - suured piisad jätavad lehtedele inetuid plekke. Parem oleks niiskuse hoidmiseks kasvatada taimi suuremate rühmadena ning asetada taimed vee ja kergkruusaga täidetud alusele.
Mõõtmed 16 × 45 cm

Oluline teada

0
    0
    Sinu ostukorv Sulge ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi