fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Adiantum raddianum Fritz-Luthi

11.20

Talbjas adiantum on välimuselt õrn ja habras sõnajalaline, mida inglisekeelses maailmas kutsutakse armsalt neitsijuukseks.

Adiantumid eelistavad kasvada poolvarjulises ja niiske õhuga kohas kuhu ei ulatu kõrvetavad päikesekiired. Hästi sobib põhjasuunda avanev aknalaud. Soojalembestena (kasvukoha temp võiks jääda vahemikku +18º…+25º C) tuleks taimi hoida jaheda tõmbetuule eest, seda eriti talvel, mil õues miinuskraadid.

Nagu sõnajalgadele kohane, ei talu ka adiantumid mullapalli läbikuivamist. Taim saab tõsiselt kannatada või lausa hukkub. Kasta regulaarselt ning vältida kastmisvigu. Samuti pole mullapalli läbivettimine pikas perspektiivis taimele hea. Kasta pehme toasooja ning lubjavaese veega, hästi sobib selleks vihma- või lumesulamisvesi.

Kuivetuvate ja kolletuvatele lehtede põhjuseks võib olla liiga kuiv õhk toas. Kui nefroleebid taluvad kuiva toaõhku paremini, siis adiantumid mitte. Nemad vajavad niiske õhuga kasvukohta. Kuiv kipub toaõhk olema just kuumal päikselisel suvel ja talvel, mil on kütteperiood. Ka jahe tõmbetuul võib põhjustada lehtede kolletumist.

Väetada võin aprillist septembrini lahja vedelväetisega üks kord kuus.

Ostan

Kirjeldus

Eesti nimi Talbjas adiantum “Fragans”
Lehestiku värv Roheline
Müügisuurus pott 12cm, h 35cm
Tingimused Varjulisem ja soe kasvukoht, kindlasti vajab niiskemat õhku
Kastmine Muld hoida ühtlaselt niiske, kui toaõhk on kuiv, piserdada lehti kord nädalas
Väetamine
Back To Top