fbpx skip to Main Content
Roheline elu
Soodus

Aechmea fasciata “Primera”

22.20 10.00

Ekmea kuulub bromeelialiste (Bromeliaceae) sugukonda. Tuntuim selle sugukonna esindaja on harilik ananass (Ananas comosus).
Ekmeale ja teistele bromeelialistele on iseloomulik see, et üks kodarik õitseb ühe korra, kuid pärast õitsemist või juba varem kodarik haruneb ja edaspidi õitsevad uued ja nooremad kodarikud. Uue kodariku moodustumisest õitsemiseni kulub taimel üks kuni mitu aastat. See sõltub liigist, sordist ja tingimustest.
Vana äraõitsenud lehekodarikku ei maksa enne ära lõigata, kui see on täielikult kuivanud. Sageli elab ja talitleb kodarik pärast õitsemist veel mitu kuud. Noorte külgharude areng ja kasv on kiirem, kui need kasvavad vanast hääbuvast äraõitsenud kodarikust veel toitaineid saades ja ühenduses olles.
Paljundamise eesmärgil võib noori kodarikke kevadel või suvel vanast taimest eraldada. Talvel ei ole seda hea teha, sest pimedal ajal on juurdumine vaevarikkam.

Ekmea kui looduses puude otsas kasvav taim vajab heaoluks väikest potti ja kohevat õhurikast mulda. Savipott laseb juurtel paremini hingata. Substraadiks sobib orhideemuld või kaktusemuld paremini kui toitaineterikkad segud.

Õitsemiseni peab kannatust varuma paar aastat. Suvel palavaga on hea ekmeat sooja puhta veega piserdada. Talvel ei maksa piserdamisega liialdada. Talvel hoidke taime soojas ja valges ruumis, +18…+23 °C on optimaalne. Otsese päikesekiirguse eest vajab ekmea kaitset märtsist septembri lõpuni.

Ostan
Kategooria:

Kirjeldus

Eesti nimi Vöödiline ekmea
Lehestiku värv Hõbe-roheline
Müügisuurus Pott 15cm, h 65cm
Tingimused Hajusvalgus
Kastmine Kasta taime südamiku kaudu (õitsemise välisel ajal!)
Väetamine

Lisainfo

Kaal 11.10 kg
Back To Top