fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Tillandsia ionantha kinkeklaasis

6.50

Õhulilled ehk Tillandsiad oma graatsilise välimuse ja vähese nõudlikkuse tõttu sobivad nad väga hästi igaühe koju. Õhulilled, nagu ka nimi ütleb saavad oma toitained õhust, nad ei vaja kasvamiseks mulda. Õhulill on kogumas maailmas toalillena üha enam populaarsust just tänu tema lihtsale hooldamisele ja eksootilisele välimusele. Õhulillede värvus varieerub valgekast hallist kuni erksa roheliseni. Mida hallikam taim seda enam talub ta päikesevalgust ja seda vähem vajab ta ka niiskust. Mida rohelisem taim seda vähem talub ta otsest päikese valgust ning samuti vajab ta ka veidi enam piserdamist/niisutamist.

Sobilik on paar korda nädalas toasooja veega pritsida, kõige parem on vihma- või lumesulamise vesi. Terraariumis olevale lillele piserda vett 1-2 pumbatäit. Iga paari nädala tagant võta lill terraariumist või pesast välja ja leota teda umbes 1 tund. Alati peale leotamist lase lillel ära kuivada, et liigne niiskus ei tekitaks lehtedes mädanikku. Pane lil kuivama tagurpidi!

Heast olemisest annab taimeke märku armsa väikese õiega. See on ka märgiks, et õhulill on saanud täiskasvanuks.  Tillandsia huvitava kuju ja välimusega õis kestab mitmeid kuid enne kui ta tuhmub ja seejärel ka närbub. Õie ära õitsedes näpista seelihtsalt küljest, sama võid teha kuivanud lehtedega. pärast õitsemist peaks olema see aeg, mil õhulilled saavad “lapsi, mis tekivad lehekannale.  Võid need kas lasta nn üheks suureks puhmaks kasvada või kui poeg on saavutanud ca 2/3 oma ema kasvust, siis võid ta lihtsalt küljest näpistada ja hakata kasvatama kui iseseisvat taime.

Tillandsiad tahavad kasvamiseks niisket ja valget ruumi, samas võiksid vältida otsese päikese peale langemist. Talvisel ajal kui kütte seadmed on õhu väga kuivaks teinud võiksid veidi enam piserdada taimi. Õhulillele sobiv temperatuur on 10-33 soojakraadi. Väetiseks sobib tiigivesi, akvaariumivesi.

Ostan

Kirjeldus

Eesti nimi Kanniktillandsia
Ladina nimi Tillandsia ionantha
Lehestiku värv Roosa või roheline
Mõõdud 8-10 cm
Müügisuurus 10cm, klaasis
Tingimused Vlagus- ja õhurikas ning niiske kasvukoht
Värvus
Kõrgus, laius
Kastmine 1 kord 2 nädala jooksul pritsida veega, Kui toaõhk on kuiv ja suvisel ajal korra nädalas.
Väetamine 1 kord kuus leotada nõrgas vedelväetiselahuses umbes 10 minutit või pritsida spetsiaalse õhutaimede spreiga.
Back To Top