fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Tillandsia capitata “Hermosa”

12.00

Õhulilled ehk Tillandsiad oma graatsilise välimuse ja vähese nõudlikkuse tõttu sobivad nad väga hästi igaühe koju. Õhulilled, nagu ka nimi ütleb saavad oma toitained õhust, nad ei vaja kasvamiseks mulda. Õhulill on kogumas maailmas toalillena üha enam populaarsust just tänu tema lihtsale hooldamisele ja eksootilisele välimusele. Õhulillede värvus varieerub valgekast hallist kuni erksa roheliseni. Mida hallikam taim seda enam talub ta päikesevalgust ja seda vähem vajab ta ka niiskust. Mida rohelisem taim seda vähem talub ta otsest päikese valgust ning samuti vajab ta ka veidi enam piserdamist/niisutamist.

Sobilik on paar korda nädalas toasooja veega pritsida, kõige parem on vihma- või lumesulamise vesi. Terraariumis olevale lillele piserda vett 1-2 pumbatäit.

Tillandsiad tahavad kasvamiseks niisket ja valget ruumi, samas võiksid vältida otsese päikese peale langemist. Talvisel ajal kui kütte seadmed on õhu väga kuivaks teinud võiksid veidi enam piserdada taimi. Õhulillele sobiv temperatuur on 10-33 soojakraadi. Väetiseks sobib tiigivesi, akvaariumivesi.

Ostan

Kirjeldus

 

Eesti nimi
Ladina nimi Tillandsia capitata
Lehestiku värv Roheline
Mõõdud 10-15 cm
Müügisuurus 10cm
Tingimused Valgus- ja õhurikas ning niiske kasvukoht
Värvus
Kõrgus, laius
Kastmine 1 kord 2 nädala jooksul pritsida veega, Kui toaõhk on kuiv ja suvisel ajal pisut sagedamini.
Väetamine 1 kord kuus leotada nõrgas vedelväetiselahuses umbes 10 minutit või pritsida spetsiaalse õhutaimede spreiga.
Back To Top