fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Senecio radicans “Fish Hooks”

33.00

Eesti nimi Juurduv ristirohi
Ladina nimi Senecio radicans
Müügisuurus pott 18cm, h 100cm
Tingimused Valge kasvukoht, otsese päikese eest kaitstud
Värvus Roheline
Õie värv
Valge
Kastmine Vajab vähe kastmist, 1 kord kahe nädala jooksul
Väetamine Kasvuperioodl 1 kord kuus
Ostan

Kirjeldus

Kagu-Aafrikast pärinev  juurduv ristirohi on oma looduslikus keskkonnas pikk ja voogav sukulent. Inglise keeles kutsutakse teda sageli “String of Bananas”, kuna tema lehekesed meenutavad banaani, või siis kalapüügi konksu, nagu nimigi vihjab. Kasvab meelsasti nii päikeselises kui poolvarjulisemas kohas, ehkki vajab palju päevavalgust. Lisaks oma meeldivale välimusele on ta üllatavalt kiire kasvuga taim. Ideaalseks temperatuuriks kasvuperioodil on 21-27 soojakraadi. Talvel oleks oluline tõsta jahedasse – 13-16 kraadi on paras. Väldi tuuletõmmet!

Sellele taimele pole kuiv toaõhk probleemiks. Kasta napilt  niipalju, et muld ei oleks päris kuiv. Ülekastmine on ohtlik, väikesed pärlid koguvad vett ning seetõttu ei pane taim pahaks, kui kastate pigem harvem. Väetada kasvuperioodil 1 kord kuus.

Võib talvel tagasi lõigata, mullaseguks sobib tavaline kaktusemuld. Kevadel istutada ümber kui pott jääb väikeseks. Paljundada saab torgates “pistoksa” uuesti niiskesse mulda. Jälgida, et oksakesel oleks pärli juures olemas väike juurealge.

Back To Top