fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Sansevieria ‘Star Canyon Granite’

24.00

Toote detailid

Eesti nimi Havisaba
Ladina nimi Sansevieria
Lehestiku värv Pronsjas, mustja triibuga
Müügisuurus Pott 12cm, h 35 cm
Värvus Mitmevärviline
Kasvukõrgus K 0,5m
Õie värv
Valge
Kastmine Kasta tuleb havisaba mõõdukalt – talvel võiks kasta vaid mõõdukalt, suvel lasta kord paari nädala jooksul, kui pool mullast on ära kuivanud. Kastmisel tuleb jälgida, et poti alla vett ei jääks.
Väetamine Väetada tuleks taime harva
Ostan

Kirjeldus

Havisaba on väga populaarne toataim, sest ta on ülimalt vähenõudlik: kannatab nii pimedamat kasvukohta kui ka vähest kastmist. Pärit on havisabad Aafrikast.

Unikaalne Star Canyon Granite on põneva pronksja tooniga!

Havisaba on väga pikaealine taim, normaalsete kasvutingimuste puhul võib taim kasvada mitmekümne aasta vanuseks.

Taim on tundlik ülekastmisele, mille tulemusena taime lehed muutuvad kollaseks ja hakkavad mädanema. Kõige paremini näitavad taime tervist tema lehed: kui 40-50 cm taimel on korralik toonus ja toestust lehed ei vaja, on temaga kõik korras. Ümber tuleks teda istutada alles siis, kui uute võrsete jaoks enam potis ruumi pole või kui juured on kasvades poti ära lõhkunud.

Taimele meeldib hele kasvukoht, aga samas ei juhtu ka midagi hullu, kui ta vähese valgusega hakkama peab saama. Vähese valguse korral kasvab taim lihtsalt oluliselt aeglasemalt. Havisaba vajab sooja ruumi, temperatuur ei tohiks langeda alla 15 kraadi. Soodsate tingimuste korral tekib havisabale ka kena õrn oks, mis kannab väikeseid valgeid õisi.

Back To Top