fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Rhapidophora tetrasperma

16.00

Seda hetke trenditaime kutsutakse ka minimonsteraks, kuna tema lehed ja kasvu iseloom meenutavad vägagi meeldivat monsterat.

Siiski pole tegu tegelikult ei monstera ega filodendroniga, vaid täiesti teise taimega, mis siiski kuulub koos eelpool nimetatutega samasse taimeperesse. Tema kasvukohad on peamiselt Tais ja Malaisias.

Rhapidophora armastab palju valgust, filtreeritud päikeseline koht, toas võib talle isegi aknalauda pakkuda. Suvel õue kolides võiks siiski vältida keskpäevast ja pärastlõunast kuuma päikest. Taim vajab rutiinset kastmist ning piisavalt niisket mulda. Kuivale teda jätta ei tohiks. Kasv on suhteliselt kiire ning teda tuleks kindlasti toestada. Substraat peaks olema vett hästi läbilaskev, kookosturbane või ka orhideemuld segatuna toataime mulda.

Väetada ainult kasvuperioodil paari nädala tagant. Ümber tuleks istutada iga aasta, kuna taim kasvab kiiresti. Samas võib teda ka julgesti tagasi lõigata ning paljundamine on ka väga lihtne. Piisab kui lõigata pistoksad, mille on terve leht ja õhujuure pungad ning panna vette. Juured peaksid tekkima kahe nädala jooksul.

Ostan
Kategooriad: ,

Kirjeldus

Eesti nimi Assami tüveköis
Ladina nimi Rhapidophora tetrasperma
Müügisuurus erinevad
Tingimused hele kasvukoht, hea drenaažiga muld
Värvus Roheline
Kasvukõrgus 2-3m, roniv taim
Kastmine Hoida muld pidevalt veidi niiskena
Sünonüüm Monstera minima
Väetamine Kasvuperioodil 1-2 korda kuus
Haigused, kahjurid ohustab villtäi
Back To Top