fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Hemionitis arifolia

Eesti nimi Viljakas hobujalg
Ladina nimi Hemionitis arifolia
Lehestiku värv Roheline, läikiv
Lisainfo
Lehtdekoratiivne
Müügisuurus P12cm, h 30cm
Tingimused Poolvarjulisem kasvukoht, kasvab meelsasti niiskes valges vannitoas, köögis, kohas kus on enam niiskust.
Värvus Roheline
Kasvukõrgus kuni 70cm
Kastmine Mul hoida kergelt niiske, aga mitte vettinud, pritsimine teeb head
Väetamine Kasvuperioodil 1 kord kuus rohelistele taimedele mõeldud väetisega
Haigused, kahjurid Villtäi, kilptäi

Kirjeldus

Väike kääbus-sõnajala sort, mis pärineb Kagu-Aasia troopilistelt aladelt, kus kasvab sageli epifüütsena puukoorel. Esmakordselt kirjeldati teda 1859 aastal. Aasias väidetavalt kasutatakse taime loodusravitaimena kõrge vererõhu korral.

Sügavrohelised läikivad ja vahajad lehed on südamekujulised ja kasvavad 5-10 cm suuruseks.  Nagu ka teised sõnajalalised on ka tema eostaim ja eosed küpsevad kevadel. Kuna tegemist on troopiliste vihmametsade taimega, eelistab ta kasvamiseks kõrget õhuniiskust, poolvarjulist ja sooja kasvukohta.

Ideaalne terraariumi taim või suvisel ajal sobib teda kolida ka varjulisse ja paika terrassil või kasvuhoones. Ideaalseim kasvutemperatuur jääb vahemikku 15-29 kraadi ning tema mullasegu peab olema kerge ja läbilaskev – sobib huumuserikas muld, milles on rohkelt orhideemulda, perliiti. Kui kasvatad teda terraariumis, siis lisa segule ka aktiivsüsi.

Kasta regulaarselt pehmema veega (üleöö seisnud vesi sobib) ning hoia mul kergelt niiske.  Väetama peab kasvuperioodil 1 kord kuus.

Back To Top