fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Ficus rubiginosa “Australis”

43.00

Toote detailid

Eesti nimi Roostepruun viigipuu
Ladina nimi Ficus rubiginosa
Lehestiku värv roheline
Müügisuurus Pott 21cm, h 90cm
Tingimused Hele ja soe kasvukoht, parasniiske muld
Värvus Roheline
Kasvukõrgus kuni 2m
Kastmine Suvel vastavalkt asukohale 1-2 korda nädalas, talvel harvem
Haigused, kahjurid villtäi, ripslased
Ostan

Kirjeldus

Austraaliast pärinevat viigipuud kohtab enamasti bonsai kujul. Puuvorm on aga sama dekoratiivne ning kaunis. Toatingimustes ei kasva ta väga kõrgeks.

Roostepruun viigipuu armastab sooja ja heledat kasvukohta. Ta kannatab ka täispäikeselist kohta ning tema lehed muutuvad siis tumedamaks ja omandavad huvitava roostekarva tooni. Vajab kõrget õhuniiskust, seepärast on talvisel kütteperioodil teda vajalik sageli pritsida. Püüa puu hoida radiaatoritest eemal vähemalt paar meetrit ning põrandakütte puhul kasuta jalgadel või kõrgemat potti.

Suvel kasta regulaarselt soojapoolse veega vähemalt kord nädalas. Kui taim on päikeselises kohas, siis isegi paar korda nädalas, kuid siiski peaks muld olema tahenenud, enne kui uuesti kasta.  Talvel pikenda kastmise vahet umbes 10 päevani.

Mullasegu peaks olema kerge, turbasegune, võib lisada ka liiva ning komposti. Igal juhul peaks see olema hästi vett läbilaskev. Väetist võib anda iga kahe nädala tagant, orgaaniline või lämmastikurikas vedelväetis sobib kõige paremini.

Roostepruuni viigipuud paljundatakse pistoksast, mis peaks olema umbes 20cm pikk ja millel on vähemalt kolm paari terveid lehti. Juurdumiseks vajab sooja (võimalusel kasvuhoonet). Nooremaid taimi istutatakse ümber igal aastal, parim aeg selleks on märts. Järgnev pott peaks olema diameetrilt 4-5cm laiem. Kui taim on täiskasvanud, või poti diameeter on juba 30cm, ei vaja ta ümber istutamist. Piisab pealmise mulla vahetusest.

Probleemid:

Taimele ei meeldi külma tuuletõmbusega kohad ning võra kaunina hoidmiseks peaks teda tagasi lõikama. Viigipuud ohustavad villtäid ja ripslased. Väheses valguses jäävad ka lehed väikeseks ning tihe asukoha vahetus ja ebasobivad kasvutingimused võivad lõppeda lehtede kukutamisega.

Back To Top