fbpx skip to Main Content
Roheline elu
Soodus

Ficus benghalensis Roy

43.00 20.00

Bengali viigipuu ehk baanian (ingl k Banyan) on India kultuuris üks olulisemaid puid, mida peetakse pühaks puuks. Bengali viigipuu sümboliseerib surematust ning hoiab eemal deemonid ja kurjad vaimud, seepärast istutatakse puid sageli koduaedadesse ja templite lähedusse.

Looduses on baanian väga suur, arvukate lisatüvedega puu, millelt võib hindude uskumuse järgi soovida nii süüa, juua kui peavarju.

India rahvuspuud saab meie kliimas edukalt kavatada toataimena, kui pakkuda talle sobivaid tingimusi. Kodus armastab ta päikeselist, ereda valgusega kasvukohta ja saab hakkama ka veidi poolvarjulisema kohaga. Kui oled talle sobiva koha leidnud, püüa puud enam mitte ümber tõsta, sest nagu viigipuudele üldiselt, ei meeldi ka talle asukohavahetus. Kehva tujuga viskab ta lihtsalt lehed maha.

Ideaalne toatemperatuur baaniani kasvatamiseks on üle 20 kraadi ning talvisel ajal ei tohi temperatuur kindlasti kukkuda alla 15 kraadi.

Puu talub hästi kuiva pinnast. Kasta baaniani alles siis mullasegu on tahe (mitte ainult mullapind!). Suveperioodil void kasta iga 4 päeva tagant, talvel korra nädalas. Hea oleks teda kasta isegi altpoolt, lastes mullal end täis imeda, kuid toatingimustes võib seda olla keerukas korraldada. Kuiva toaõhu korral tuleks puud veega pritsida paar korda nädalas.

Ümber istutamist vajab puu iga 3-4 aasta tagant ning siis võid kärpida ka juurestikku kolmandiku võrra. See aitab hoida kasvu kontrolli all. Kui tundub, et puu kasvab liiga suureks. Võib võra kevadel ka tagasi lõigata. Mullasegu peaks olema kergemat sorti, kuhu võib lisada perliiti, liiva, koorepuru, turvast  jm. Võib olla kergelt happeline.

Ostan
Kategooriad: ,

Kirjeldus

Eesti nimi Bengali viigipuu/baanian
Ladina nimi Ficus benghalensis
Lehestiku värv Roheline
Müügisuurus Pott 21 cm, h 80 cm
Värvus Roheline
Kastmine Sügisest kevadeni kasta korrapäraselt nii, et mullapall kuivab kergelt läbi. Muul ajal kasta harvemini. Võimalusel kasutada leiget vett. Vältida nii ülekastmist kui ka mullapalli läbikuivamist. Võiks piserdada veega.
Väetamine Väetada kevadest sügiseni kord kuus vähese lämmastikusisaldusega väetisega. Muul ajal ei pea väetama.
Back To Top