fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Fatsia japonica

28.50

Toote detailid

Eesti nimi Jaapani fatsia
Ladina nimi Fatsia japonica
Müügisuurus Pott 19 cm, h 90 cm
Tingimused Hele kuni poolvarjuline kasvukoht
Värvus Roheline
Kasvukõrgus K 2-3 m / L kuni 1 m
Kastmine Sügisest kevadeni kasta korrapäraselt nii, et mullapall päris läbi ei kuiva. Võiks piserdada veega. 
Väetamine Väetada kevadest sügiseni kord kuus vähese lämmastikusisaldusega väetisega. Muul ajal ei pea väetama.
Ostan

Kirjeldus

Nagu taime nimi juba ütleb, on see põõsastaim pärit Jaapanist. Fatsiat leidub ka Korea subtroopilistes metsades. Looduses võib taim kasvada kuni viie meetri kõrguseks, toa tingimustes jääb taime kasv kuni kahe meetri kõrguseks. Fatsial on väikesed valged õied. Looduses valmivad fatsiale ka marjad. Jaapanis on fatsia väga populaarne aiataim, sest sobivates tingimustes on ta väga kaunis ja tihe põõsas. Fatsia lehed meenutavad välimuselt vahtra lehti.

Hooldusjuhend
Jaapani fatsia vajab kasvamiseks ohtralt vett, kasvuperioodil tuleks jälgida, et muld oleks pidevalt niiske. Kastmiste vahel tuleb teda regulaarselt veega piserdada. Kui Jaapanis kasvab taim õues, siis Eestis võib teda õue viia vaid suveks. Fatsial on suured lehed, mis koguvad väga hästi tolmu. Et taime tervis parem oleks, tuleks regulaarselt lehti niiske lapiga puhastada. Taime tuleks väetada kasvuperioodil paar korda kuus, talvel pole väetist tarvis.

Kasvutingimused
Kasvamiseks vajab fatsia niisket ja jahedat õhku. Valgustingimustest on talle meelepärased poolvarjuline või valge, otsest päikesevalgust ta aga ei talu. Fatsia ei kannata liiga kõrgeid temperatuure: ruumis kus taim asub, võiks olla pigem 20 kraadi või vähem. Tõmbetuul fatsiale ei meeldi, seega tuleks ta lahtisest aknast eemale asetada.

Back To Top