fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Chamaedorea seifrizii

79.00

Eesti nimi Bambus-mägipalm
Ladina nimi Chamaedorea seifrizii
Lehestiku värv sinakasroheline
Lisainfo
Niiskust armastav
Lehtdekoratiivne
Naudib varju
Müügisuurus Pott 21cm, h 110cm
Tingimused poolvarjuline kasvukoht, parasniiske muld
Värvus Roheline
Kasvukõrgus Kuni 3m
Õitsemine Korduvalt õitsev
Kastmine kasta korralikult, kuid mitte lasta palmil jalgupidi vees seista. Kastmiste vahepeal lasta mullal tublisti taheneda
Väetamine Kasvuperioodil 1 kord kuus rohelistele taimedele mõeldud väetisega
Haigused, kahjurid ohustab kedriklest
Ostan

Kirjeldus

Chamaedorea seifrizii kuulub arekapalmide seltsi ja on pärit Kesk-Ameerikast (Honduuras, Mehhiko, Guatemala). Inglisekeelses keeleruumis kutsutakse teha Bamboo-palm ja pole keeruline arvata miks. Palm kasvatab bambusesarnaseid tihkeid varsi, mille keskelt ilmnevad sulgjad lehed. “Bambuskepid” võivad kasvada umbes sentimeetrise läbimõõduga varteks.

Toatingimustes kasvab palm umbes 3 meetriseks ja võtab laiusesse umbes meetrijagu ruumi. Kui lehed kuivavad, võib need ära lõigata ja lasta lehe allesjäänud kontsul kuivada, misjärel peaks selle eemaldama. Eelkõige kahjurite leviku tõkesatamiseks on hea hoida “bambusvarred” puhtana.

Palm armastab heledat hajusvalgusega kasvukohta veidi aknast eemal ning tavalist toatemperatuuri. Ka ajutine jahe (min 13 kraadi) ei tee palmile kohe liiga, aga pikaajalist jahedust ta ei taha. Samuti talub ta kuivemat õhku ja liigsest kuivusest annab märku pruunide lehetippudega. Sellisel juhul peab andma taimele lisaõhuniiskust.

Kasvuperioodil kasta lahkelt, aga jälgi, et taim saaks enne taheneda,kui uuesti kastad. Kuna taimepott on piisavalt suur, siis võib tekkida ülekastmise oht. Kindlasti ära jäta taime jalgupidi kastmisest ülejäävasse vette seisma. Talvel piira kastmist ja jälgi, pott võib isegi kuni 2/3 ulatuses kuivada.

Paar korda kasvuperioodi jooksul võib taime väetada rohelistele taimedelke mõeldud väetisega või palmiväetisega.

Kui tekib vajadus ümber istutada (mis ei teki tihti), kasuta hästi läbilaskvat mullasegu,milles on turvast või kookost, rohkelt perliiti või ka orhideemulda. Palme ei pea sageli ümber istutama, vaid neil võib lasta poti korralikult täis kasvada.

Back To Top