fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Begonia maculata “Tamaya”

35.00

Eesti nimi Tähnikbegoonia
Ladina nimi Begonia maculata
Lehestiku värv Täpiline
Lisainfo
Niiskust armastav
Lehtdekoratiivne
Müügisuurus Pott 12cm, h 45cm
Tingimused Hele kasvukoht, vältida ülekastmist
Värvus Mitmevärviline
Kasvukõrgus 50 cm
Õitsemine Korduvalt õitsev
Haigused, kahjurid Ohusab villtäi
Ostan

Kirjeldus

Vahva Begonia maculata kasvab tüvel ning tema õied on lõheroosad. Mõnikord kutsutakse teda kja bambusbegooniaks just oma iselaadse varre tõrttu.

Begooniad armastavad valget kuni poolvarjulist kasvukohta, kuid ei taha kõrvetavat päikest. Parim kasvukoht on lääne- või põhjasuunda avaneval aknalaual. Kasvatades begooniaid lõunasuunda avaneval aknalaual, tuleks taimi keskpäevaste kõrvetavate päikesekiirte eest kaitsta.

Kuna begoonia juurekava on nõrk, ei taha taim liigset kastmist ega väetistega liialdamist. Rohkemat kastmist vajavad taimed kevadest sügiseni, kuid kastmiskordade vahel lasta mullapinnal veidi kuivada. Väetada 2-3 korda kuus täisväetise lahusega. Talvel kastetakse tagasihoidlikult, kuid mullapallil ei tohi lasta läbi kuivada. Kastmisvigadele reageerivad begooniad lehtede ja õienuppude mahaviskamisega, läbivettinud mullas kimbutavad mädanikud, mis võivad viia taime hukkumiseni.

Begooniad eelistavad kasvuks kõrgemat õhuniiskust. Liialt kuiva õhuga ruumis leheotsad kuivavad ning õienupud pudenevad, taim kaotab oma dekoratiivsuse. Begooniaid ei maksa asetada küttekehade lähedusse. Piserdamine tõstab õhuniiskust, kuid seda tehes jälgida, et veepiisad langeks taimele peene uduna – suured piisad jätavad lehtedele inetuid plekke. Parem oleks niiskuse hoidmiseks kasvatada taimi suuremate rühmadena ning asetada taimed vee ja kergkruusaga täidetud alusele.

Back To Top