fbpx skip to Main Content
Roheline elu

Asplenium “Kenzoi”

17.00

Tavapäratu ja suhteliselt haruldane hübriidne sõnajalg, mis on aretatud Jaapanis. Moodustab igihaljaid lehti. Kenzoi sorti iseloomustab graatsiline, suline, vahajas leht ning kui taim on piisavalt vana, kasvatab ta leheotstest lisaks pikki kasve või “sabasid”, mille otsa tekivad pisikesed taimekesed.  Neid saab omakorda panna kasvama terraariumitesse.

Kastmine hoida mõõdukas ning potimuld ühtlaselt niiske. Piserdada sageli. Väetada kevadest sügiseni roheliste toataimede väetisega kord kuus. Iga kahe aasta tagant tuleks taim istutada ümber happelisse toalillede mulda. Ümber istutamisel tuleb jälgida, et taime südamikuks olev pesa ei jääks mullapinna alla, sest just sealt kasvatab taim oma uut lehestikku ning uued õrnad lehealged on väga õrnad.

Armastab niiskust ja hajusvalgust. Sobib väga hästi hästi aknaga vannituppa või kööki, kui köögiaken pole just lõunasuunaline. Pigem eelistrab põhjaloolsemaid aknalaudu. Talle sobib jahedam tuba ja vähemad valgusolud, aga kindlasti meeldib talle niiskus. Seetõttu on ta hea taim ka terraariumites kasvatamiseks.

Väetist võib anda kasvuperioodil korra kuus.

Ostan

Kirjeldus

Eesti nimi Raunjalg
Lehestiku värv Roheline
Müügisuurus Pott 14cm, h 35cm
Tingimused Poolvarjulisem kasvukoht, kasvab meelsasti niiskes valges vannitoas, köögis, kohas kus on enam niiskust
Kastmine Kasta kord nädalas, armastab ka veega piserdamist
Väetamine
Back To Top