fbpx skip to Main Content
Roheline elu
Soodus

Chlorophytum orchidastrum “Green orange”

17.00 13.60

Taime päritolumaaks on Lääne–Aafrikas asuv Sierra Leone. Lõvimägede rohtliilial suured süstjad lehed pika oranži, pisut vaolise, kuni 25 cm pikkuse lehevarrega meenutades nii lehtpeeti. Servast pisut lainjad lehed on läikivrohelised ja tumedama keskosaga ning on koondunud kodarikku. Rohekad õied paiknevad 30-40 cm pikkusel õisikuraol.

Vaatamata oma veidi ekstreemsele väljanägemisele ja kaugele päritolule on taime suhteliselt lihtne kasvatada. Asukoht peaks olema valge või poolvarjus, suvel sobib hästi ida-, lääne- ja põhjasuunal avanev aknalaud. Talvel, mil päikest napib sobib ka lõunakaarde avanev aknalaud. Kevad-suvel vältida aga taime jätmist lõunasuunal olevale aknalauale, sest kõrvetav päike teeb liiga – taime lehed muutuvad tuhmiks ja tipud pruunistuvad.

Tubane temperatuur, +18…+21ºC, on täiesti piisav taime kasvuks. Kasta regulaarselt pehme toasooja veega, mitte lasta mullapallil läbi vettida (jälgida, et alusele ei koguneks seisvat vett) ega ära kuivada (kuigi lühiajalist kuivaperioodi talub taim üsna kenasti). Kastmiskordade vahepeal on hea, kui mullapind veidi taheneb. Ülekastmisele reageerib taim mustade leheotstega.Talvel kasta ka veidi tagasihoidlikumalt kui aktiivsel kasvuperioodil.

Olenevalt taime seisukorrast (kas pott on juuri täiskasvanud või mitte) istutatakse ta ümber igal aastal või kahe aasta tagant.
Parim aeg selleks on kevad. Istutusmuld võiks olla kerge, toitaineterikas ja vett hästiläbilaskev ning nõrgalt happeline. Istutamise käigus võib taime jagamise teel ka paljundada.

Ostan

Kirjeldus

Eesti nimi Lõvimägede rohtliilia
Ladina nimi Chlorophytum orchidastrum “Green orange”
Lehestiku värv Oranžide vartega rohelised lehed
Müügisuurus h 45 cm, pott 12 cm
Tingimused Valge või poolvarjus, vältida liigniiskust
Värvus Mitmevärviline
Kõrgus, laius K 30-50 cm / L 60-80 cm
Kastmine Regulaarselt toasooja veega
Väetamine Väetada aktiivsel kasvuperioodil umbes kaks korda kuus lehtdekoratiivsetele taimedele mõeldud väetisega. Talvel väetamist vältida.
Back To Top